جستجو

رسانه

اندروید باکس چیست؟

درود فراوان، پیشنهاد شما چیست؟ بنویسیم اندرویدباکس چیست؟ یا به گونه ی ویدیویی برایتان بگوییم اندروید باکس چیست؟ باری، خواهشمندیم پیشنهادات خودتان را در این مورد به  آدرس ایمیل ما بفرستید، تا به خوشایند خاطر عزیز شما گرامیان، همان گونه که دوست دارید این جعبه ی کوچک ولی پر از قابلیت را به شما معرفی کنیم.

RAM&ROM

ROM کوتاه شده ی عبارت Read Only Memory ، حافظه ای است از جنس نیمه هادی و مجموعه ای از چندین بخش می باشد. دو بخش بسیار مهم از این حافظه عبارتند از: فضایی مربوط به ذخیره ی اطلاعات دائمی که از قبل توسط کارخانه سازنده و یا تولید کننده ی محصول در آن بار گذاری شده است، این اطلاعات بسیار مهم و برای راه اندازی و کارکرد صحیح محصول ضروری است. از جمله اطلاعاتی که در این بخش از ROM ذخیره می شود، Firmware محصول می باشد. بخش دیگری از این حافظه به عنوان فضای آزاد برای اجرای اپلیکیشن ها، بازی ها و برنامه های کاربردی که نیاز به فضای موقتی جهت بار گذاری اطلاعات پایه خود دارند قرار می گیرد.

RAM کوتاه شده عبارت Random Access Memory ، حافظه ذخیره سازی داخلی محصول است که در اختیار کاربر قرار می گیرد ، کاربر می تواند محتوای صوتی و تصویری شامل: عکس، فیلم و موسیقی و یا اطلاعات مربوط به اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی و همچنین داده های مربوط به مراحل مختلف یک بازی که نیاز به ذخیره شدن برای ادامه بازی در زمان دیگری دارند را در این حافظه ذخیره سازی کند.

لازم به ذکر است که این تعاریف قراردادی هستند و بعضا مشاهده می شود که در بین تولیدکنندگان مختلف جا به جا نام گذاری می شوند.

KODI


نرم افزار  KODIکه قبلا با نامXBMC در بازار عرضه شده، یک نرم افزار اپن سورس می باشد که با پشتیبانی از انواع سیستم عامل های اندروید، لینوکس،ویندوز،مک وآی او اس قابلیت نصب بر روی انواع اندروید تی وی باکس ،رایانه،موبایل و تبلت را دارد .کودی پس از نصب به صورت کاملا خام می باشد و کاربر می تواند با اضافه نمودن آدرس سورس های مختلف محتوای چند رسانه ای مورد علاقه خود را دریافت نماید.
از قابلیت های این نرم افزار می توان به پخش انواع فایل های چند رسانه ای موجود در هارد دیسک و یا شبکه های محلی شما ، نمایش اطلاعات و زیر نویس فیلم ها ،انتخاب کیفیت پخش ،لیست انتخابی و هم چنین ضبط برنامه و فیلم های مورد علاقه شما در روی حافظه دستگاهتان اشاره نمود.
در واقع کودی با رابط کاربری ساده و آسان جهت استفاده در سینمای خانگی تولید و عرضه شده تا بدین وسیله کاربر بتواند آرشیو چند رسانه ای انتخابی خود را که شامل انواع فیلم ،برنامه های تلویزیونی ، عکس،موسیقی،بازی و برنامه های کاربردی می باشد را در دسترس خود داشته باشد.
ابزار های این مدیا سنتر قدرتمند استفاده از انواع اسپیکر، کنترل و کیبورد را دراختیار شما قرار می دهد.